تور قونیه
تور قونیه

درباره تور قونیه

قونیه هفتمین شهر پرجمعیت ترکیه و مرکز بزرگترین استان ترکیه می باشد. شهری در جنوب منطقه میانی آناتولی که بیشتر مساحت آن از فلات و دشت تشکیل شده است و بیشتر بخش های جنوبی اش با رشته کوه های طاروس احاطه شده است.

تاریخچه

قونیه شهری تاریخی است که در گذشته پایتخت امپراتور روم بوده و ترک ها از آن به عنوان سلجوقیان روم یاد می کنند. به همین علت یادگاری های زیادی از گذشتگان به خصوص دوران سلجوقی در آن وجود دارد. البته این شهر بیشتر محبوبیتش را مدیون شاعر بزرگ پارسی زبان حضرت مولانا می باشد، شاعرمشهوری که در دوران سلجوقی در این شهر زندگی می کرد.

آرامگاه مولانا

شاعر بزرگ ایرانی (قرن 7) در شهر قونیه میزیست و در همین شهر نیز درگذشت. مراسم بزرگداشت مولانا در ماه دسامبر در قونیه برگزار می شود، این مراسم یکی از زیباترین و مسحور کننده ترین نمایش رقص های چرخشی جهان را در بر دارد و هر سال در ماه دسامبر در سالروز مرگ مولانا مشهود به شب عروسی، هزاران نفر به شهر قونیه می آیند تا شاهد رقص چرخشی درویش های صوفی در محل مقبره او باشند.

مسجد علاءالدین

مسجد علاءالدین از قدیمی‌ترین آثار تاریخی دوران سلجوقیان بوده و بر روی تپه علاءالدین واقع شده است.

ویزای انگلستان

نگاهی به کشور انگلستان پایتخت انگلیس، می‌تواند از رویایی‌ترین تجربه‌ی شما در طول عمرتان باشد. قبل از سفر، لندن پایتخت انگلستان، در کنار رودخانه‌ی تیمز قرار دارد و قدمت آن ... ادامه مطلب

دریافت تندیس برند برتر رضایتمندی مشتری

  اجلاس رضایتمندی مشتری با محوریت تبیین جایگاه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در محل در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. ... ادامه مطلب