تورهای داخلی
تورهای داخلی

درباره تورهای داخلی

کشور ایران دارای تمدنی 2500 ساله که با فرهنگ آمیخته با فرهنگ اسلامی در قلب خاورمیانه جای دارد.

تاریخ غنی ایران باعث وجود مکان های تاریخی بسیاری در این کشو می باشد که گوشه گوشه این کشور را پر از رمز و راز و شگفتی کرده است.

همچنین گستره ایران در قاره آسیا مابین بزرگترین دریاچه جهان از شمال و یکی از بزرگترین خلیج های جهان و دنباله اقیانوس هند، یعنی خلیج فارس و دریای عمان، باعث شده که آب و هوا و پوشش گیاهی و جانوری بسیار متنوعی را در ایران شاهد باشیم. ایران کشوری 4 فصل بوده که در جای جای آن آب و هوای متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

وجود این دو امر، یعنی وجود مکان های تاریخی و تنوع در آب و هوا و پوشش گیاهی و جانوری، ایران را به یکی از منحصر به فردترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

مناطق توریستی ایران به چند دسته تقسیم می شوند:

شهر هایی با جاذبه های طبیعی: که بنا بر دلایلی که ذکر شد تمام نقاط ایران از مناطق زیبا و بکر طبیعی بره می برند اما در شمال و شمال غرب کشور و در جزایر و سواحل جنوبی کشور مانند جزایر کیش و قشم طبیعت بیشتر به چشم می آید.

شهر هایی با جاذبه های مذهبی: شاید بیشترین مسافر را در بین شهرهای ایران شهر مشهد داشته باشد. به دلیل وجود حرم امام رضا (ع)، اما هشتم شیعیان، این شهر یکی از زیارتگاه های شیعیان در جهان می باشد. شهر قم هم به دلیل وجود حرم حضرت معصومه (س)، خواهر امام رضا (ع) و شیراز نیز به دلیل وجود مسجد شاه چراغ که آرامگاه حضرت احمد بن موسی (ع) برادر امام رضا (ع) می باشد، از دیگر شهرهای مهم مذهبی ایران می باشند.

 

شهر هایی با جاذبه های تاریخی: مهم ترین و قدیمی ترین آثار تاریخی ایران در استان فارس و نزدیکی شیراز قرار دارد. تخت جمشید (کاخ پادشاهان هخامنشی)، نقش رستم در پاسارگاد، مقبره پادشاهان هخامنشی و بسیاری آثار تاریخی دیگر در این منطقه می باشد. شهر شیراز نیز دارای آثار فرهنگ و تاریخی بسیاری مانند کاخ (ارگ) کریم خان، آرامگاه حافظ (حافظیه)، آرامگاه سعدی (سعدیه)، مسجد نصیرالملک و... می باشد که این شهر را به قطب فرهنگی و تاریخی ایران تبدیل کرده است.

یکی دیگر از شهرهایی که دارای پیشینه ای غنی می باشد شهر اصفهان است. در این شهر خانه های بسیاری مربوط به قرون گذشته و همچنین آثار معماری بسیار زیبایی مانند پل هایی که بر فراز زاینده رود کشیده شده اند وجود دارد.

از دیگر شهرهای تاریخی ایران می توان به تبریز، قزوین، شوش و ... اشاره کرد.

ویزای انگلستان

نگاهی به کشور انگلستان پایتخت انگلیس، می‌تواند از رویایی‌ترین تجربه‌ی شما در طول عمرتان باشد. قبل از سفر، لندن پایتخت انگلستان، در کنار رودخانه‌ی تیمز قرار دارد و قدمت آن ... ادامه مطلب

دریافت تندیس برند برتر رضایتمندی مشتری

  اجلاس رضایتمندی مشتری با محوریت تبیین جایگاه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در محل در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. ... ادامه مطلب

سوئیت سه خوابه

سوئیت سه خوابه واقع شده در شهرک صدف کیش بصرفه ترین گزینه برای سفرهای نوروزی یا خانوادگی شماست. ادامه مطلب