تور روسیه
تور روسیه

درباره تور روسیه

روسیه

روسیه، پهناورترین کشور جهان، در شمال قاره آسیا و قسمتی از اروپا قرار دارد. به دلیل نزدیکی این کشور به قطب شمال، این کشور اصولا منطقه سردسیر حساب می شود.

با این که این کشور وسیع ترین کشور دنیا می باشد، اما بیشتر مساحت آن را مناطق خالی از سکنه (مثل سرزمین بزرگ سیبری) تشکیل می دهد.

روسیه از دو بخش اروپایی و آسیایی تشکیل شده است که بخش بزرگتر آن در آسیا می باشد اما بیشتر جمعیت این کشور در بخش اروپایی آن ساکن هستند. مسکو، پایتخت روسیه، دومین شهر پرجمعیت اروپا پس از استانبول می باشد.

تاریخچه

در سده چهاردهم میلادی، ایوان چهارم، نخستین حاکم مسکو بود که خودرا تزار نامید.

در سده هفدهم رومانوف ها به حکومت رسیدند و تا سیصد سال بر این کشور حکومت کردند و با اقدامات پادشاهانشان در جهت مدرن سازی این کشور، روسیه به ابرقدرت اروپا و آسیا تبدیل شد.

در اوایل سده بیستم نارضایتی مردم از حکومت تزارها شروع شد تا این که در سال 1916 با ضعیف شدن حکومت تزارها روند اعتراض مردم نواحی مختلف این کشور بیشتر شد تا به استعفای تزار نیکلای دوم در 1917 ختم شد. بعد از سرنگونی دولت تزاری، دولت موقت روی کار آمد. تا اینکه عوامل مختلف مثل جنگ های جهانی و جنگ سرد شوروی با امریکا دست به دست هم دادند تا شوروی سرانجام از هم بپاشد و به 15 کشور از جمله روسیه تبدیل شود.

آب و هوا

این کشور به دلیل نزدیکی به اقیانوس منجمد شمالی و قطب شمال، دارای آب و هوای سرد می باشد.

همچنین در این کشور پوشش های گیاهی مختلفی دیده می شود، از جنگل های کاج گرفته تا پوشش گیاهی استپ در دشت سیبری.

جاذبه های گردشگری

روسیه از جمله کشورهایی است که از گردشگران و جهانگردان به آن توجه فراوان دارند، زیرا روسیه دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعت گردی فراوانی است. از جمله جاذبه‌های گردشگری روسیه می‌توان به متروی مسکو، ساختمان‌های هفت خواهر، میدان سرخ، موزه‌های ترتیاکوف و پوشکین، مقبره لنین، مجموعه کاخ و کلیساهای کرملین، پارک پیروزی و موزه جنگ و در دیگر شهرها می‌توان به مواردی چون مسجد قل شریف در کازان، کلیسای اسحاق در سنت پتربورگ، کاخ‌های کاترین در شهرهای پترگوف و پوشکین و جاذبه‌های شهر زیبای سوچی در ساحل دریای سیاه اشاره کرد.

ساختمان‌های هفت خواهر

کاخ کرملین

کاخ‌های کاترین

کلیسای اسحاق در سنت پترزبورگ

مترو مسکو

مسجد قل شریف در کازان

مقبره لنین

موزه‌های ترتیاکوف و پوشکین

میدان سرخ مسکو

ویزای انگلستان

نگاهی به کشور انگلستان پایتخت انگلیس، می‌تواند از رویایی‌ترین تجربه‌ی شما در طول عمرتان باشد. قبل از سفر، لندن پایتخت انگلستان، در کنار رودخانه‌ی تیمز قرار دارد و قدمت آن ... ادامه مطلب

دریافت تندیس برند برتر رضایتمندی مشتری

  اجلاس رضایتمندی مشتری با محوریت تبیین جایگاه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در محل در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. ... ادامه مطلب