تور چین
تور چین

درباره تور چین

چین

پرجمعیت ترین کشور جهان با جمعیتی بیش از 1.400 میلیارد نفر، کشور چین واقع در شرق آسیا می باشد. چین چهارمین کشور وسیع دنیا بعد از روسیه، کانادا و امریکا است.

بیش از 1 میلیارد و 700 میلیون نفر در جهان به زبان چینی سخن می گویند که این امر باعث شده زبان چینی پرشمارترین زبان جهان شود.

چین چشم‌انداز طبیعی متنوعی دارد، از استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری روسیه گرفته تا جنگل‌های گرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه. مناطق غربی کشور ناهموار است و رشته‌کوه‌های هیمالیا و تیان شان مرز طبیعی آن را با هند و آسیای میانه ترسیم می‌کنند. در مقابل، نواحی شرقی این کشور کم‌ارتفاع است، در جنوب شرقی با دریای جنوبی چین و در شرق با دریای چین شرقی همسایه‌است که در سوی دیگرش تایوان، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند.

تاریخچه

تمدن چین باستان یکی از کهن ترین تمدن ها در تاریخ است. بیش از 6 هزار سال این کشور توسط سلطنت مطلقه موروثی اداره می شد. اولین خاندانی که بر چین حکومت کرد خاندان شیا در دوهزار سال قبل از میلاد بود و آخرین خاندانی که بر این کشور حکومت کرد نیز خاندان چینگ بود که در سال 1911 با تشکیل جمهوری چین نابود شد.

آب و هوا

فصل هایی خشک و فصل هایی مرطوب به همراه بارانهای موسمی آب و هوای غالب در بیشتر نقاط چین است که باعث اختلاف قابل توجه دما در فصول مختلف سال می شود.

جاذبه های گردشگری

دیوار بزرگ چین

”هیچکس نمی تواند یک قهرمان واقعی باشد، مگر اینکه در دیوار بزرگ باشد” گفته های مردمی، که به وضوح نشان دهنده اهمیت توجه چینی ها به این بنای تاریخی منحصر به فرد است. دیوار چین که در چینی Changchengg و یا دیوار بلند شناخته شده است، با طول بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر از قلعه Shanhaiguann در شرق به Jiayuguan در غرب چین گسترده شده است.

شهر ممنوعه و کاخ امپریال، پکن

بزرگترین و مهمترین ساختمان چینی شهر ممنوعه است که همچنین به عنوان کاخ امپراتوری شناخته می شود ، در قلب پکن قرار دارد و باید در هنگام بازدید از کشور چین مورد توجه قرار گیرد.

ارتش سرخ

این مجسمه ها در حال حفاری چاه در حومه Xi’an در ۱۹۷۰s توسط کشاورزان پیدا شدند که بدون شک مهمترین یافته باستان شناسی چین بودند، ارتش Terracottaدر بیش از سه چاله بزرگ زیرزمینی توزیع شده و برای محافظت از آرامگاه امپراتور اول، بیش از 8.000 جنگجو، ۵۲۰ اسب و بیش از ۱۰۰ ارابه ساخته شده است، همراه با تعداد زیادی از شخصیت های غیر نظامی که حدود ۲۸۰ سال قبل از میلاد بوده اند.

قصر تابستانی

با یک مسافرت ۱۵ کیلومتری از پکن، قصر تابستانی امپریالیستی (Yihe Yuán) در میان بیش از ۷۰۰ هکتار از پارک های زیبا  واقه شده است و یکی از جاذبه های گردشگری چین است.در حالی خود کاخ در سال ۱۱۵۳ ساخته شد، اما دریاچه بزرگ آن در قرن ۱۴۴ به منظور افزایش باغهای امپریالیستی افزوده شده است.

رودخانه لی ،کروز

شهر گیلین، که در گوشه شمال شرقی Guangxi واقع شده است دارای برخی از زیباترین مناطق حومه ای چین است و دارای رودخانه هایی است که از طریق شهر و حلقه های کوه  عبور می کند.

پایگاه تحقیقاتی پاندای غول پیکر در چنگدو

هیچ بازدیدی از چین بدون حداقل تجربه تماشای یک پاندا کامل نخواهد بود. در حالی که باغ وحش های بزرگ کشور دارای نمونه های بسیار خوبی از موجودات شگفت انگیز هستند، بهترین مکان برای دیدن آنها نزدیک به زیستگاه طبیعی خود آنها در پایگاه تحقیقاتی پاندا غول پیکر در چنگدو واقع در استان سیچوان است. در اینجا شما می توانید  تعداد ۸۰۰ تا پاندا را مشاهده کنید.

رودخانه یانگ تسه

رودخانه یانگ تسه در چین مشهور به عنوان چانگ جیانگ است طول رودخانه بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر است، و این رودخانه طولانی ترین و مهم ترین رودخانه در چین و سومین در جهان پس از آمازون و نیل است.

ویزای انگلستان

نگاهی به کشور انگلستان پایتخت انگلیس، می‌تواند از رویایی‌ترین تجربه‌ی شما در طول عمرتان باشد. قبل از سفر، لندن پایتخت انگلستان، در کنار رودخانه‌ی تیمز قرار دارد و قدمت آن ... ادامه مطلب

دریافت تندیس برند برتر رضایتمندی مشتری

  اجلاس رضایتمندی مشتری با محوریت تبیین جایگاه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در محل در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. ... ادامه مطلب