تور باکو
تور باکو

درباره تور باکو

Baku tour

Baku tour: پایتخت آذربایجان باکو، بزرگترین شهر و بندر این کشور محسوب می‌شود. باکو کلان‌شهری با آسمان‌خراش‌های لوکس و معماری‌های غیرمعمول قرن بیست و یکم است. شهر قدیم (ایچری شهر)، قلب تپنده دیدنی‌های باکو است. از دیگر دیدنی‌های باکو میتوان به برج دختر، قصر شیروان شاه، برج‌های شعله و … اشاره کرد. اگر می‌خواهید در سفر خود هم از دیدن محله‌های قدیمی لذت ببرید و هم دیدن آسمان‌خراش‌های امروزی را از دست ندهید، ما به شما تور باکو آذربایجان را پیشنهاد میکنیم.

[caption id="attachment_6332" align="aligncenter" width="300"]Baku tour Baku tour[/caption]

مختصری درباره تور باکو

باکو به 12 ناحیه و 48 شهر تقسیم بندی شده است. در میان این شهر ها در مجمع الجزایر، آرچیپلاگو باکو و شهر صخره های نفتی که در دریای خزر، 60 کیلومتری باکو می باشد. این شهر مرکز علمی، فرهنگی و صنعتی آذربایجان است. بسیارزی از مووسسات بزرگ آذربایجان در این شهر مستقر شده اند. بندر تجارت بین المللی دریای باکو توانایی حمل دو میلیون تن کالا های عمومی و قلات خشک در سال را دارا می باشد. در سال های اخیر باکو تبدیل به یک مکان مهم برای رویداد های بین المللی شده است. این شهر میزبان 57 دوره میزبان مسابقات خوانندگی در سال 2012، مسابقات اروپایی در سال 201، 4 امین دوره مسابقات همبستگی اسلامی، جسنواره اصلی F1 جمهوری آذربایجان از سال 2016، و میزبان فینال لیگ اروپا یورو 2018 بوده است.

[caption id="attachment_6702" align="aligncenter" width="300"]Baku tour Baku tour[/caption]

برخی از جاذبه های گردشگری تور باکو

  1. کاخ شیروان شاه: این کاخ متعلق به سلسله 800 ساله می باشد، و در پشت اسکناس های 10 ماناتی درج شده است. مجمع جهانی یونسکو قرن 15 ام این مجموعه را با یک قصر، مسجد، غار های گورستان و مقبره ثبت کرده و این بنا را یکی از جاذبه های خاص شهر باکو در ایچری شهر می باشد.

کاخ شیروان شهر در شهر باکو

 

2. خیابان نظامی: سفر به شما فرصت یادگیری در مورد جهان پیرامون، دیدن نمایشگاهذ ها و بناهای خاص را می دهد. خیابان نظامی از نام شاعر آذربایجانی گرفته شده است، نظامی گنجوی، این خیابان 3.5 کیلومتر برابر با 2 مایل بوده، و منطقه اصلی خرید می باشد. با گذشت زمان، تغییراتی که در معماری این ساختمان ها ایجاد می شود اعم از باروک، نئوگوتیک، نئوروزونس و سبک های سبکتر نظرتان را جلب می کند.

 

خیابان نظامی شهر باکو

ویزای انگلستان

نگاهی به کشور انگلستان پایتخت انگلیس، می‌تواند از رویایی‌ترین تجربه‌ی شما در طول عمرتان باشد. قبل از سفر، لندن پایتخت انگلستان، در کنار رودخانه‌ی تیمز قرار دارد و قدمت آن ... ادامه مطلب

دریافت تندیس برند برتر رضایتمندی مشتری

  اجلاس رضایتمندی مشتری با محوریت تبیین جایگاه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در محل در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. ... ادامه مطلب