پکن پایتخت جمهوری خلق چین و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرها جهان است. پکن دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای و مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور است. در پکن جذابیت های گردشگری زیادی ( آثار باستانی، تاریخی، مناظر زیبای انسانی و طبیعی ) وجود دارد. اگر می خواهید از آثار تاریخی دیدن کنید، می توانید از دیوار عظیم چین، پارک بی های، شهر ممنوعه زیبا، کاخ تابستانی، کوه شیانگ شان و معبد آسمانی دیدن کنید. در شهر پکن بیش از یکصد موزه وجود دارد. از اماکن مشهور گردشگری پکن می توان پارک یوان مینگ یوان، باغ گیاهان، پارک قوم های ملت چین، باغ وحش پکن، کوه شیانگ شان، موزه ملی، گالری ملی، موزه شوئو دو و استادیوم اصلی بازی های المپیک پکن موسوم به “آشیانه پرنده” و “مکعب آب” اشاره کرد.

شانگهای یکی از مهم‌ترین بنادر چین به حساب می‌آید. شهری غول آسا و لبریز از جمعیت. رابط میان چین و دنیای خارج. شانگهای به شهر جنگل آسمانخراشها معروف است. شانگهای شبیه‌ترین شهر جهان به نیویورک است و  باعث شده تا خیلی‌ها این شهر را نیویورک شرق بنامند. جاذبه‌های ارزان و حتی رایگان زیادی در این شهر وجود دارد که شما میتوانید از آنها لذت ببرید.

هانگژو جزو دنج‌ترین شهرهای چین به حساب می‌آید، جایی که در مرکز آن یک دریاچه‌ی زیبا با بسیاری از معابد قدیمی، پل‌های عاشقانه و مناظر دل‌پذیر قرار گرفته است.  در گذشته به نام‌های “بهشت روی زمین”، “شهر ابریشم” و “پایتخت چای چینی” نیز شناخته می‌شد. امروزه کیفیت بالای زندگی و بهره‌مندی از بهترین امکانات تفریحی، این شهر را به یکی از بهترین نقاط زندگی در کشور چین تبدیل کرده است.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 رای، میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...