لنکاوی یکی از جزایر معروف کشور مالزی است که به دلیل جاذبه های تاریخی، کالاهای ارزان قیمت، امکانات غواصی عالی، قیمت مناسب و زندگی شبانه هیجان انگیز مورد توجه بسیاری از گردشگران است. خلیج داتای، پانتای سنانگ و تانجونگ نام سواحل بکر لنکاوی هستند که در بین بهترین سواحل دنیا قرار دارند.

کوالالامپور در امتداد ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است. شرایط آب و هوایی استوایی در کوالالامپور، با دمایی بین ۲۸ تا ۳۳ درجه سانتیگراد، آب و هوایی گرم و دلنشین را برای ساکنان این شهر به وجود می‌آورد.
با توجه به استوایی بودن شرایط آب و هوایی، منطقی است که در هر زمان از سال آمادگی و انتظار بارش باران را داشته باشید. کوالالامپور به عنوان یک جامعه چند فرهنگی شناخته می‌شود.
مالزیایی‌ها، چینی‌ها و هندوها نژادهای اصلی ساکن این کشور  هستند.
این تنوع قومی و نژادی به وضوح در آداب مختلف فرهنگی، اعتقادات مذهبی، زبان، غذا و معماری شهر نیز مشهود است. درست در قلب شهر کوالالامپور، منطقه‌ای وجود دارد که هیچ وقت شب را به خود نمی‌بیند و همواره محیطی بسیار زنده، برگرفته از فرهنگ چینی را در خود جای داده‌ است.
شهر چینی‌ها در خیابان Petaling قرار گرفته ‌است و پر است از بازارهای سنتی و روباز و رستوران‌های چینی. این فقط گوشه‌ای از جذابیت‌های شهر کوالالامپور است.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 رای، میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...